Mobile work table 400kg 1250x750x859 mm wxdxh
€477.68
The mobile work table with 400 kg load capacity facilitates flexible working and assembly. The side-mounted push handle and the 4 swivel castors with a diameter of 125 mm and 2 locking brakes make it easy to maneuver the transport trolley.
The water-repellent worktop in 40 mm thickness as well as the shelf in 25 mm thickness are made of beech multiplex and are multi-layer glued and oiled.
| Number of shelves: | 1 |
|---|---|
| Work surface: | 40 mm beech multiplex |
| Push handle: | Steel |
| Roller design: | 2x brakes, 4x swivel castor |
| Roller diameter: | 125 mm |
| Total load capacity: | 400 kg |
| Height: | 85.9 cm |
| Depth: | 75 cm |
| Wide: | 120 cm |
Herstellerangaben: Bedrunka+Hirth Gerätebau GmbH, Gießnaustraße 8, 78199 Bräunlingen Germany | info@bedrunka-hirth.de| www.bedrunka-hirth.de
Sicherheitshinweis: Bitte Datenblatt/Bedienungsanleitung lesen!